Projektowanie - Modelowanie 3D
Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie profesjonalnego projektowania części z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Dodatkowo naszym atutem jest doskonała znajomość procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nasze projekty na bieżąco poddawane są analizie wykonalności i optymalizacji pod kątem projektu formy wtryskowej, jak również samego procesu produkcyjnego. Do projektowania wykorzystujemy oprogramowanie CATIA V5 oraz SolidWorks.
ANALIZY I SYMULACJE
Do oceny wytrzymałości i stabilności projektowanych przez nas części, w wielu przypadkach konieczne jest przeprowadzenie analizy strukturalnej, pozwalającej na obserwację rozkładu naprężeń i odkształceń już na wczesnym etapie projektu. Symulacje tego rodzaju wykonujemy, wykorzystując profesjonalne oprogramowanie, bazujące na Metodzie Elementów Skończonych (z ang.FEA). Metoda ta pozwala przewidzieć zachowanie się produktu w warunkach rzeczywistych obciążeń, a uzyskane w ten sposób informacje pomocne są do wprowadzenia na bieżąco koniecznych zmian i modyfikacji. Symulacja umożliwia realną redukcję czasu i kosztów, związanych z projektowaniem i rozwojem produktu.
ANALIZY MOLDFLOW
Jako uzupełnienie analiz strukturalnych oferujemy pełen zakres symulacji wtrysku tworzyw sztucznych 3D:
Fill – pierwsza, będąca jednocześnie podstawą do wykonania dalszych symulacji, analiza wypełniania gniazda pozwalająca między innymi na:
- wybór optymalnego punktu wtrysku, uwzględniający geometrię detalu i ograniczenia, wynikające z konstrukcji formy wtryskowej,
- określenie i optymalizację czasu wypełnienia gniazda,
- określenie rozkładu oraz szczytowych wartości ciśnień w gnieździe formy, jak również całościowego spadku ciśnienia w przypadku zamodelowania kompletnego układu zasilającego,
- wykrycie pułapek powietrznych, linii łączenia wraz z oceną ich jakości, efektów hesitation/racetracking, minimalnej siły zwarcia i wiele innych…
Pack – silnie związana z analizą Filling symulacja fazy dopakowania gniazda formy wtryskowej, której wyniki pozwalają m.in na:
- oszacowanie czasu, ciśnienia i profilu dopakowania
- analizę skurczu wolumetrycznego, mającego bezpośredni wpływ na jakość wypraski oraz jej stabilność wymiarową
- właściwe oszacowanie niezbędnej siły zwarcia, która w fazie dopakowania w większości przypadków znacznie przewyższa wartości oszacowane w fazie wypełniania,
- analiza naprężeń szczątkowych, mających bezpośredni wpływ na wyniki deformacji wypraski
Cool – szczegółowa analiza chłodzenia wypraski i formy wtryskowej wraz z możliwością
symulacji chłodzenia konformalnego i wkładek chłodzących (ie.BeCu),
Warp – analiza deformacji wypraski, będąca etapem podsumowującym wykonanie wszystkich wcześniejszych symulacji